Orkla Suomi

Toimipaikat

Vantaa
Äyritie 22
01510 Vantaa

Vierailijoiden sisäänkäynti Loisteen (Äyritie 20) kautta. Lisätietoja täältä.

Puhelin: 020 791 8600

Turku
PL 683
20361 Turku

Rydöntie 14 b, portti 2 (tehdas portti 3)
20360 Turku

Puhelin: 020 785 4000

Vaajakoski, Panda tehtaanmyymälä
Asematie 2
40800 Vaajakoski

Lisätietoja Pandan tehtaanmyymälästä täältä

Ahvenanmaa, Taffel tehtaanmyymälä
Sundsvägen 420
22410 Godby

Avoinna 1.10.2018 – 31.3.2019. Ma-Ke suljettu, To- La 11-17, Su suljettu
taffel.factoryshop@orkla.fi (myös tehdasvierailutiedustelut)

 

Laskutustiedot

Löydät kaikki laskutustietomme / Faktureringsinfo hittas täältä/här.

Sponsorointi tai lahjoituspyynnöt:

Keskitymme tällä hetkellä nykyisten yhteistyökohteiden tukemiseen, joten emme ota vastaan uusia hakemuksia.

 

Muut yhteydenotot

Muissa asioissa voitte olla yhteydessä meidän Kuluttajapalveluun : https://www.orkla.fi/kuluttajapalvelu/

Yhteystiedot medialle

Nina Olin

Viestintäpäällikkö

nina.olin@orkla.fi

+358505727470

Minna Miettinen

Viestintäasiantuntija

minna.miettinen@orkla.fi

+358405906579

Ketjumyynti - Ruokatuotteet

Kari Kiviluoto

Asiakkuusjohtaja

kari.kiviluoto@orkla.fi

+358500582700

Reijo Lammi

Kenttämyyntipäällikkö, Asiakkuusjohtaja

reijo.lammi@orkla.fi

+358500620960

Valtteri Turtola

Asiakkuusjohtaja

valtteri.turtola@orkla.fi

+358407389468

Ketjumyynti - Impulssituotteet

Marko Lähteenmäki

Asiakkuusjohtaja

marko.lahteenmaki@orkla.fi

+358407266496

Jukka Purolinna

Asiakkuusjohtaja

jukka.purolinna@orkla.fi

+358400501746

Maija Torppa

Ketjumyyntipäällikkö

maija.torppa@orkla.fi

+358405630747

Aluepäälliköt - Ruokatuotteet

Reijo Lammi

Kenttämyyntipäällikkö, Asiakkuusjohtaja

reijo.lammi@orkla.fi

+358500620960

Petri Friman

Jyväskylä

petri.friman@orkla.fi

+358505641534

Juha Kivilompolo

Rovaniemi (VK & Foodservice)

juha.kivilompolo@orkla.fi

+358207854161

Anitta Laho

Pori, Rauma

anitta.laho@orkla.fi

+358207854026

Heikki Penttinen

Kuopio

heikki.penttinen@orkla.fi

+358207854051

Tanja Sarén

Kotka

tanja.saren@orkla.fi

+358207854191

Juha Soininen

Helsinki

juha.soininen@orkla.fi

+358207854043

Mirva Takalo

Helsinki

mirva.takalo@orkla.fi

+358 40 7024631

Timo Välimäki

Tampere

timo.valimaki@orkla.fi

+358207854165

Aluepäälliköt - Impulssituotteet

Janne Eestelä

Pori, Länsi-Suomi/Pirkanmaa

janne.eestela@orkla.fi

+358400722628

Matti Ekqvist

Ahvenanmaa

matti.ekqvist@orkla.fi

+358445209586

Jukka Honkasalo

Lahti, Kaakkois-Suomi

jukka.honkasalo@orkla.fi

+358400552001

Jan-Ulf Lindfors

Itäinen Uusimaa; Hämeenlinna, Porvoo

jan-ulf.lindfors@orkla.fi

+358400722892

Vesa Nieminen

Jyväskylä, Keski- ja Itä-Suomi

vesa.nieminen@orkla.fi

+358400600746

Elina Oksanen

Läntinen Uusimaa; Hanko, Forssa

elina.oksanen@orkla.fi

+358407392829

Ari Palo-Oja

Seinäjoki, Etelä-Pohjanmaa

ari.palo-oja@orkla.fi

+358503071819

Jarmo Pehkonen

Oulu, Pohjois-Suomi

jarmo.pehkonen@orkla.fi

+35840351931